Webinar

Webinar: IT-lösning med kvalitet för livsmedelsbranschen

Softronic vill bjuda in dig till ett webinar tisdagen den 23 maj kl. 10.00 med fokus på livsmedelssystem. Livsmedelsbranschen ställer stora krav på IT-stöd. Många av de system som används är inte anpassade för branschens behov eller är rejält ålderstigna.

Med Aptean Food & Beverage får man i affärssystemet bra stöd för HACCP, BRC och IFS. Lösningen ger dig praktiska verktyg för kvalitetskontroll med inspektioner, reklamationer och karantän. Artiklar och partier kan spärras eller statusmärkas.

Aptean Food & Beverage, är en internationellt beprövad IT-lösning för branschen baserad på det molnbaserade affärssystemet Microsoft Dynamics Business Central. Produkten är certifierad av Microsoft vilket borgar för högsta kvalitet.

Kombinationen Microsoft Dynamics Business Central och Aptean Food & Beverage är en komplett lösning för livsmedelsbranschen med allt för såväl producerande livsmedelsföretag såsom detaljhandelsföretag.

Lyssna in på webinaret för att höra mer om Aptean Food & Beverage. Välkommen!

 

Tid och plats:

När: Tisdagen den 23 maj kl. 10-11:30.

Plats: Digitalt via Teams. Vi skickar ut en länk dagen innan webinaret.

Delar av webinaret genomförs på engelska.

Hoppas vi ses digitalt!

Önskas ett personligt möte går det bra att höra av sig kring det.

Kontakt

 

Anmäl dig här:

Webinar: IT-lösning med kvalitet för livsmedelsbranschen!

Jag anmäler mig till webinariet genom att fylla i formuläret: